Home › Blog › Toilet renoveren
Toilet · Kosten & stappenplan

Toilet renoveren in 2026: kosten per pakket, stappenplan en klaar in 1 tot 2 dagen

Het toilet is de kleinste ruimte in huis en tegelijk de ruimte die elke gast ziet. Een toilet renoveren is daardoor een van de meest gestelde vragen in onze offertegesprekken, vaak als los project en net zo vaak als onderdeel van een badkamerrenovatie. Het goede nieuws: een toiletruimte van 1 tot 2 m² is in één tot twee werkdagen compleet te vernieuwen, van staand toilet met zichtbare stortbak naar hangtoilet met inbouwreservoir, nieuwe tegels of microcement en een fonteintje. De prijs loopt uiteen van ongeveer €1.200 voor alleen nieuw sanitair tot €8.500 voor een luxe toilet met douche-wc en grootformaat tegels. In deze gids zetten we de kosten in 2026 per pakket en per onderdeel op een rij, lopen we het stappenplan door, vergelijken we tegels met microcement en wandpanelen en vertellen we eerlijk wat u beter wel en niet zelf doet.

Toilet renoveren kosten 2026: de prijzen in het kort

PakketWat zit erinRichtprijs all-in (2026)Doorlooptijd
Sanitair vernieuwenNieuw (hang)toilet op de bestaande aansluiting, fonteintje, kraan en accessoires; tegels blijven€1.200 – €1.900½ – 1 dag
ComfortHangtoilet met inbouwreservoir, nieuwe vloertegels, wanden stucen of spuiten boven de bestaande lambrisering, fonteintje€2.500 – €3.9002 dagen
CompleetSlopen tot op de muur, leidingen en afvoer vernieuwen, wand- en vloertegels, hangtoilet, fontein, ventilatie, verlichting€3.900 – €5.5002 – 3 dagen
LuxeAls Compleet, plus douche-wc of design-toilet, grootformaat tegels of microcement, nis met verlichting, zwarte of messing kranen€5.500 – €8.5003 – 4 dagen
Renoveren zonder brekenMicrocement of beton ciré over de bestaande tegels, nieuw hangtoilet op bestaande aansluiting, fontein€2.000 – €3.3002 dagen + droogtijd

Richtprijzen oktober 2026 voor een toiletruimte van 1 – 2 m², inclusief materiaal, arbeid, afvoer van puin en btw. Gebaseerd op onze offertes en actuele tarieven van Nederlandse installateurs en tegelzetters. Wordt het toilet samen met de badkamer gerenoveerd, dan vervallen voorrijkosten en dubbel sloop- en afdekwerk en ligt de meerprijs voor het toilet doorgaans 15 – 25% lager dan de losse prijs hierboven.

Vraag een vaste prijs voor uw toilet aan →

Toilet renoveren: compacte toiletruimte met hangtoilet, grootformaat tegels en fonteintje na renovatie

Wat bepaalt de prijs van een toiletrenovatie?

Een toilet is klein, maar de prijs per m² is juist daardoor hoog: het sanitair, het inbouwreservoir, de afvoer en het leidingwerk kosten evenveel als in een grote badkamer, terwijl u ze over anderhalve vierkante meter uitsmeert. Vijf factoren bepalen samen 80% van de prijs. Ten eerste de keuze tussen een staand toilet en een hangtoilet met inbouwreservoir: het reservoir moet in een voorzetwand of in de muur worden ingebouwd, wat een halve dag extra werk en €600 – €1.400 inclusief montage kost. Ten tweede of de afvoer en de wateraansluiting blijven waar ze zitten. Een afvoer van 110 mm verplaatsen in een betonvloer betekent hakwerk, een nieuwe afschotleiding en soms een vloerverhoging; reken op €400 – €900 extra. Ten derde de wandafwerking: tegels tot het plafond kosten het meest, tegels tot 1,20 m met stucwerk daarboven is de klassieke tussenweg, en microcement of wandpanelen over de bestaande tegels bespaart het sloopwerk. Ten vierde het sanitair zelf: een degelijk hangtoilet met softclose-zitting kost €250 – €500, een randloos designmodel €500 – €900 en een douche-wc €1.500 – €3.500. Ten vijfde de ventilatie en elektra: een toilet zonder raam moet mechanisch worden geventileerd, en een nieuwe lichtpunt of sensorverlichting vraagt om een elektricien.

Kosten per onderdeel

OnderdeelRichtprijs 2026 incl. montageToelichting
Slopen oud toilet, tegels en lambrisering, puin afvoeren€300 – €700Toiletruimte 1 – 2 m², incl. container of big bag
Hangtoilet incl. inbouwreservoir en bedieningsplaat€600 – €1.400Zelfde richtprijs als op onze kostenpagina; designmodellen en douche-wc daarboven
Staand toilet (duoblok) vervangen op bestaande aansluiting€350 – €650Goedkoopste route, geen voorzetwand nodig
Fonteintje met kraan, sifon en afvoer€250 – €600Hoekfontein of compact meubel; koudwater volstaat
Afvoer en wateraansluiting verplaatsen€400 – €900Alleen bij andere positie van het toilet
Wandtegels (materiaal + arbeid)€80 – €150 per m²Toilet tot plafond ± 10 – 12 m², tot 1,20 m ± 5 – 6 m²
Vloertegels incl. egaliseren (materiaal + arbeid)€90 – €160 per m²Kleine vloer = relatief veel zaagwerk
Stucwerk en sauswerk boven de lambrisering€35 – €60 per m²9% btw op stuc- en schilderwerk in woningen ouder dan 2 jaar
Microcement of beton ciré over bestaande tegels€90 – €150 per m²Zie microcement over tegels
Mechanische ventilator met nalooptijd€200 – €450Verplicht bij toilet zonder raam (Bouwbesluit: 7 dm³/s)
Verlichting (spot of sensorlamp) en nieuwe schakelaar€150 – €400Incl. werk elektricien
Nieuwe binnendeur, kozijn schilderen€250 – €700Optioneel; vaak gecombineerd

Wie deze onderdelen optelt voor een compleet toilet van 1,5 m² met tegels tot het plafond, komt uit op €3.900 – €5.500: precies het pakket Compleet uit de eerste tabel. Het verschil met een badkamer zit vooral in het ontbreken van waterdichting in natte zones en het kleinere tegeloppervlak. Op onze pagina badkamer renovatie kosten ziet u hoe deze posten zich verhouden tot een complete badkamer van 6 m², inclusief rekentool.

Toilet renoveren stappenplan: zo verloopt het in 7 stappen

Een toiletrenovatie is klein genoeg om in een strak schema te passen en groot genoeg om fout te gaan als de volgorde niet klopt. Dit is de volgorde die wij aanhouden, met de tijd die elke stap in een toilet van 1 – 2 m² kost.

Dagplanning bij een complete toiletrenovatie

StapWat gebeurt erTijd
1. Opname en ontwerpInmeten, positie afvoer en water controleren, keuze sanitair en tegels, vaste prijs1 week vóór start
2. Slopen en afvoerenOud toilet, fontein, tegels en lambrisering eruit, water afgedopt, puin in big bagDag 1, ochtend
3. Leidingwerk en afvoerNieuwe afvoer 90 of 110 mm op afschot, waterleiding naar reservoir en fontein, elektra voor ventilatie en lichtDag 1, middag
4. Inbouwreservoir en voorzetwandFrame stellen op 40 – 43 cm zithoogte, beplaten met waterwerende gipsplaat of cementplaatDag 1, middag
5. Wanden en vloer afwerkenEgaliseren, vloertegels, wandtegels of stucwerk, voegenDag 2
6. Sanitair monterenHangtoilet, bedieningsplaat, fonteintje, kraan, accessoires, kitwerkDag 3, ochtend
7. Testen en opleverenSpoelen op lekkage, ventilatie testen, schoonmaak, garantiebewijsDag 3, middag

Bij het pakket Sanitair vernieuwen vervallen stap 2 tot en met 5 grotendeels en is het toilet in een halve tot één dag klaar; dat is dezelfde aanpak als onze badkamer renovatie in 1 dag. Kiest u voor microcement over de bestaande tegels, dan komen er twee tot drie droogdagen bij tussen de lagen, maar vervalt het sloopwerk vrijwel volledig. Belangrijk om te weten: tijdens een complete renovatie is het toilet twee tot drie dagen niet bruikbaar. Heeft u een tweede toilet in de badkamer, dan is dat zelden een probleem; is dit het enige toilet, dan plannen wij de montage van het hangtoilet aan het einde van dag 2, zodat u 's avonds al kunt doorspoelen en alleen het kitwerk nog moet uitharden.

Toilet renovatie stappenplan: hangtoilet met inbouwreservoir, bedieningsplaat en strakke wandtegels na renovatie

Tegels, microcement of wandpanelen: welke afwerking kiest u?

De wandafwerking is de grootste keuze na het sanitair, en in een toilet hebt u meer vrijheid dan in een badkamer: er is geen douchezone, dus waterdichtheid speelt alleen rond de fontein. Dat opent de deur naar afwerkingen die in een natte badkamer discutabel zijn, zoals behang boven de lambrisering, een geschilderde wand of houten paneelwerk. Hieronder de vijf meest gekozen opties met prijzen voor een toilet van 1,5 m² met wanden tot het plafond (± 11 m²).

AfwerkingPrijs toilet 1,5 m² (wanden + vloer)Sloopwerk nodig?LevensduurPluspunt
Tegels tot plafond€1.400 – €2.200Ja30+ jaarOnderhoudsvrij, meeste keuze, waardevast
Tegels tot 1,20 m + stucwerk€1.000 – €1.600Ja30+ jaar (stuc: sauzen per 7 – 10 jr)Klassiek, goedkoper, kleur eenvoudig te wijzigen
Microcement of beton ciré over tegels€1.100 – €1.700Nee15 – 25 jaar, sealer per 3 – 5 jaarNaadloos, geen puin, ruimte oogt groter
Waterdichte wandpanelen€900 – €1.400Nee15 – 20 jaarIn 1 dag, geen voegen
Stuc + verf, vloer tegels€700 – €1.200Ja (vloer)Verf per 5 – 8 jaarGoedkoopst, elke kleur mogelijk

Ons advies in 2026: in een toilet dat dagelijks intensief wordt gebruikt en waar u de komende twintig jaar niet meer aan wilt denken, blijven tegels de meest waardevaste keuze. Wilt u geen puin, geen stof en een toilet dat optisch groter lijkt, dan is beton ciré over de bestaande tegels of microcement de slimste route; in een toilet van 1,5 m² kost dat laten doen €800 – €1.300 voor de wanden, en u bespaart het sloopwerk van €300 – €700. Wie vooral snel en goedkoop wil, kiest wandpanelen. Alle drie passen in de aanpak van badkamer renoveren zonder breken.

Klein toilet renoveren: zo maakt u 1,2 m² ruimer

De meeste Nederlandse toiletten in rijtjeshuizen en appartementen van vóór 1990 meten 0,9 bij 1,3 meter. Dat is krap, maar er zijn vijf ingrepen die in de praktijk het verschil maken en in de offerte weinig extra kosten. Een hangtoilet met inbouwreservoir wint 15 – 20 cm diepte ten opzichte van een duoblok en maakt de vloer vrij, waardoor de ruimte direct groter oogt en makkelijker schoon te houden is. Een ondiep reservoir van 8 – 9 cm in plaats van de standaard 12 – 18 cm scheelt nog eens een decimeter in een smal toilet. Een hoekfontein of een fontein van maximaal 25 cm diep houdt de loopruimte vrij. Grootformaat tegels van 60 × 60 of 60 × 120 cm met weinig voegen, doorgelegd van vloer naar wand, laten de ruimte doorlopen; let wel op zaagverlies, dat in een klein toilet kan oplopen tot 25%. En indirecte verlichting in een nis boven het reservoir of een ledstrip onder de fontein geeft diepte zonder een plafondlamp die de ruimte juist platdrukt. Een deur die naar buiten draait of een schuifdeur is de laatste winst: in een toilet van 0,9 m breed scheelt dat 0,4 m² bruikbare vloer.

Richtprijzen klein toilet (± 1,2 m²) per aanpak

AanpakRichtprijs all-in 2026Resultaat
Duoblok vervangen door hangtoilet op bestaande aansluiting, rest blijft€1.300 – €2.000+ 15 cm ruimte, moderne uitstraling
Hangtoilet + ondiep reservoir + hoekfontein, wanden stucen€2.600 – €3.600Smal toilet voelt 25 cm breder
Compleet met grootformaat tegels vloer-wand en nisverlichting€4.200 – €5.800Hotel-uitstraling in 1,2 m²
Deur omhangen of schuifdeur plaatsen+ €350 – €900+ 0,4 m² vrije vloer

Toilet renoveren: zelf doen of laten doen?

Een toilet is het klusproject dat het vaakst zelf wordt begonnen en het vaakst halverwege aan een vakman wordt overgedragen. Wat goed zelf kan: slopen, schilderen, stucwerk sauzen, een duoblok vervangen op de bestaande aansluiting en accessoires monteren. Wat u beter laat doen: de afvoer verleggen, het inbouwreservoir stellen en inbouwen, de waterleiding aansluiten, tegelwerk in een ruimte met veel zaagwerk en de elektra voor de ventilator. Een hangtoilet dat 1 cm uit het lood hangt, een afvoer zonder afschot of een reservoir dat na het dichtmaken van de wand gaat lekken, zijn de drie klassieke fouten en ze zijn alle drie duur om te herstellen omdat de wand weer open moet.

OnderdeelZelf doen (materiaal + huur)Laten doen (all-in)BesparingRisico zelf doen
Slopen en puin afvoeren€80 – €150€300 – €700€250 – €550Laag; let op asbesthoudende lijm in woningen vóór 1994
Duoblok vervangen€200 – €450€350 – €650€150 – €250Laag; aansluitmaat afvoer controleren
Hangtoilet met inbouwreservoir€350 – €700€600 – €1.400€300 – €700Hoog; lekkage achter gesloten wand
Tegelwerk wanden en vloer (± 12 m²)€500 – €900 + 3 – 4 dagen€1.100 – €1.900€600 – €1.000Middel; zaagverlies en scheefstand zichtbaar in kleine ruimte
Microcement over tegels€350 – €550 + 4 dagen€800 – €1.300€450 – €750Hoog; laagdikte en sealer luisteren nauw
Ventilatie en verlichtingNiet toegestaan zonder erkend installateur (groep in natte ruimte)€350 – €850—Garantie en verzekering

De eerlijke rekensom: wie sloop, schilderwerk en accessoires zelf doet en de rest uitbesteedt, bespaart in een compleet toilet €500 – €900 op een totaal van €3.900 – €5.500. Wie alles zelf doet, bespaart €1.500 – €2.500 maar is er vier tot zes dagen mee bezig en loopt het risico dat het toilet in die periode onbruikbaar is. Meer bespaartips die wél werken vindt u in goedkoop badkamer renoveren.

Toilet renoveren zonder breken: hangtoilet in een naadloze microcement-afwerking, zonder puin of voegen

Toilet tegelijk met de badkamer renoveren: wat levert het op?

Ongeveer zes op de tien toiletrenovaties die wij uitvoeren, lopen mee in een badkamerrenovatie. Dat is geen toeval: de loodgieter, tegelzetter en stukadoor zijn er toch, de container staat er al en het afdekken van de looproute gebeurt één keer. In de praktijk ligt de meerprijs voor een compleet toilet dan op €3.000 – €4.400 in plaats van €3.900 – €5.500 los. Ook ontwerpmatig is het een kans: dezelfde tegel, dezelfde kranen en hetzelfde toilet in badkamer én wc geven het huis rust, en bij een badkamer verbouwen met een nieuwe indeling kan het toilet soms zelfs de badkamer in of juist eruit, zodat de badkamer een ruimere inloopdouche krijgt. Wie vloerverwarming in de badkamer laat aanleggen, kan de toiletvloer in dezelfde werkgang mee laten nemen voor €450 – €650 extra.

ScenarioToilet losToilet binnen badkamerrenovatieVoordeel
Sanitair vernieuwen€1.200 – €1.900€900 – €1.500€300 – €400
Comfort (hangtoilet, vloer, stuc)€2.500 – €3.900€2.000 – €3.100€500 – €800
Compleet€3.900 – €5.500€3.000 – €4.400€900 – €1.100
Luxe met douche-wc€5.500 – €8.500€4.600 – €7.200€900 – €1.300

De besparing bestaat uit vervallen voorrijkosten, gedeeld sloop- en afdekwerk, één container en efficiëntere planning van de vakmensen. Het toilet is tijdens een gecombineerde renovatie wel langer buiten gebruik; wij plannen de wc-montage daarom standaard vóór de laatste badkamerdagen.

Toilet aanpassen voor ouderen of mindervaliden

Een toiletrenovatie is hét moment om de ruimte toekomstbestendig te maken, zeker als er iemand in huis is die slechter ter been wordt. De belangrijkste aanpassingen zijn een verhoogd hangtoilet met een zithoogte van 46 – 48 cm in plaats van 40 – 43 cm (meerprijs €0 – €150, het inbouwframe is instelbaar), opklapbare beugels aan één of twee zijden (€150 – €350 per stuk inclusief montage op een verstevigde wand), een douche-wc met föhnfunctie (€1.500 – €3.500) en een antislipvloer met R10-classificatie. Ook een deur die naar buiten draait of een schuifdeur is een veiligheidsmaatregel: bij een val tegen een naar binnen draaiende deur is het toilet van buitenaf niet meer te openen. Voor veel van deze aanpassingen is een vergoeding via de Wmo mogelijk; hoe u die aanvraagt leest u in onze gids badkamer aanpassen voor ouderen en de Wmo, en de vloerkeuze staat uitgewerkt in antislip badkamervloer voor senioren.

Toilet aanpassen voor ouderen: verhoogd hangtoilet met opklapbare beugel en antislipvloer na renovatie

Veelgemaakte fouten bij een toiletrenovatie

Geen ventilatie meenemen. Een toilet zonder raam moet volgens het Bouwbesluit 7 dm³/s afvoeren; een renovatie zonder mechanische ventilator levert binnen een jaar geurklachten en zwarte voegen op. Het reservoir te laag of te hoog. De standaard zithoogte is 40 – 43 cm; een frame dat op de verkeerde hoogte wordt dichtgezet, is alleen te corrigeren door de wand weer open te maken. Vergeten te controleren of de afvoer op afschot ligt bij het verplaatsen van het toilet: minder dan 1 cm per meter geeft verstoppingen. Te kleine tegels in een te kleine ruimte: veel voegen maken 1,2 m² visueel nog kleiner. Besparen op het inbouwreservoir. Een A-merk reservoir (Geberit, Grohe, Wisa) kost €80 – €150 meer dan een huismerk, maar onderdelen zijn over twintig jaar nog leverbaar en het inspectieluik past op elke bedieningsplaat. Geen afsluitkraan laten plaatsen in de toevoer naar het reservoir: bij een lekkende vlotter moet dan het water van het hele huis dicht. En tot slot: geen vaste prijs vooraf afspreken. Juist bij kleine projecten lopen uurtje-factuurtje-afspraken uit de hand, omdat één onvoorziene leiding de planning een dag opschuift.

Wat wij adviseren in 2026

Voor een toilet dat de komende twintig jaar mee moet: kies het pakket Compleet met hangtoilet, A-merk inbouwreservoir, tegels tot het plafond of tot 1,20 m met stucwerk, mechanische ventilatie en een fontein met koudwaterkraan; reken op €3.900 – €5.500 en drie werkdagen. Is de bestaande betegeling technisch goed maar gedateerd, dan is microcement of beton ciré over de tegels de slimste tussenweg: geen puin, twee dagen werk en een naadloos resultaat voor €2.000 – €3.300 inclusief nieuw hangtoilet. Renoveert u de badkamer binnenkort ook? Neem het toilet dan mee en bespaar €900 – €1.100. In alle gevallen: eerst de positie van afvoer en reservoir vastleggen, dan de afwerking kiezen, en altijd één vaste prijs vooraf.

Voorbeelden met echte prijzen

Wat kost zo'n badkamer? Drie voorbeelden met echte prijzen

All-in richtprijzen op basis van onze actuele tarieven, inclusief arbeid, materiaal en btw. In uw offerte ontvangt u één exacte vaste prijs.

Impressie compacte badkamer met grote tegels

Compacte badkamer

± 3,5 m² · €7.500 – €10.500 all-in · 5 – 7 werkdagen

Bekijk alle voorbeelden →
Impressie moderne gezinsbadkamer met bad en inloopdouche

Moderne gezinsbadkamer

± 6 m² · €13.500 – €17.000 all-in · 9 – 11 werkdagen

Bekijk alle voorbeelden →
Impressie betonlook badkamer met microcement

Betonlook badkamer

± 6 m² · €15.000 – €18.500 all-in · 10 – 12 werkdagen

Bekijk alle voorbeelden →

Vraag een vaste prijs voor uw badkamer aan →

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over toilet renoveren

Wat kost een toilet renoveren in 2026?

Een complete toiletrenovatie van 1 – 2 m² kost in 2026 €3.900 – €5.500 all-in: slopen, leidingwerk, hangtoilet met inbouwreservoir, wand- en vloertegels, fontein, ventilatie en verlichting. Alleen het sanitair vernieuwen op de bestaande aansluitingen kost €1.200 – €1.900, een comfortrenovatie met nieuwe vloer en gestucte wanden €2.500 – €3.900 en een luxe toilet met douche-wc en grootformaat tegels €5.500 – €8.500. Binnen een badkamerrenovatie ligt de prijs 15 – 25% lager.

Hoe lang duurt een toiletrenovatie?

Sanitair vervangen op de bestaande aansluiting duurt een halve tot één dag. Een complete renovatie met slopen, nieuw leidingwerk, inbouwreservoir, tegelwerk en montage duurt twee tot drie werkdagen; bij microcement over de bestaande tegels komen er twee tot drie droogdagen bij. Tijdens een complete renovatie is het toilet twee tot drie dagen niet bruikbaar; wij monteren het hangtoilet daarom zo vroeg mogelijk, zodat u 's avonds al kunt doorspoelen.

Wat kost een hangend toilet laten plaatsen?

Een hangtoilet inclusief inbouwreservoir, bedieningsplaat, voorzetwand en montage kost €600 – €1.400 in 2026, afhankelijk van het merk van het reservoir en de keuze voor een standaard of randloos toilet. Vervangt u een bestaand hangtoilet op hetzelfde frame, dan kost alleen het nieuwe toilet met zitting en montage €350 – €700. Een douche-wc kost €1.500 – €3.500 inclusief stroomaansluiting.

Kan ik mijn toilet renoveren zonder te breken?

Ja. Als de bestaande tegels goed vastzitten, kunnen ze worden afgewerkt met microcement of beton ciré (€90 – €150 per m², in een toilet van 1,5 m² €800 – €1.300 voor de wanden) of met waterdichte wandpanelen (€900 – €1.400 inclusief vloer). Een nieuw hangtoilet komt dan op de bestaande aansluiting. Compleet zonder breken kost een toilet €2.000 – €3.300 en is in twee dagen plus droogtijd klaar, zonder puin of stof.

Wat kost een klein toilet verbouwen?

Een klein toilet van ± 1,2 m² kost compleet €3.600 – €5.000, iets minder dan een standaardtoilet omdat er minder tegelwerk is, al weegt zaagverlies in een smalle ruimte zwaarder. Alleen een duoblok vervangen door een hangtoilet kost €1.300 – €2.000. Ruimtewinst haalt u uit een ondiep inbouwreservoir (8 – 9 cm), een hoekfontein, grootformaat tegels en een deur die naar buiten draait of schuift (+ €350 – €900).

Moet een toilet zonder raam mechanische ventilatie hebben?

Ja. Het Bouwbesluit vraagt voor een toiletruimte een afvoercapaciteit van minimaal 7 dm³/s. Zonder raam dat open kan, is een mechanische ventilator of een aansluiting op het centrale ventilatiesysteem nodig. Een ventilator met nalooptijd en vochtsensor kost €200 – €450 inclusief montage en aansluiten door een installateur. Zonder ventilatie ontstaan binnen een jaar geurklachten en zwarte voegen.

Is een toilet renoveren goedkoper als ik het samen met de badkamer doe?

Ja, in de praktijk €300 – €1.300 goedkoper, afhankelijk van het pakket. Een compleet toilet kost los €3.900 – €5.500 en binnen een badkamerrenovatie €3.000 – €4.400, omdat voorrijkosten, afdekwerk, de container en de planning van loodgieter, tegelzetter en stukadoor worden gedeeld. Bovendien kunt u dezelfde tegels en kranen doortrekken, wat het huis rust geeft.

Welke btw geldt bij een toiletrenovatie?

Op sanitair, leidingwerk, tegelwerk en installatie geldt 21% btw. Alleen op stuc-, spack- en schilderwerk aan een woning ouder dan twee jaar geldt het lage tarief van 9%, zowel op arbeid als op materiaal dat daarbij wordt verwerkt. Bij een toilet met tegels tot 1,20 m en stucwerk daarboven scheelt dat in de praktijk €30 – €60 op het totaal; al onze richtprijzen zijn inclusief btw.

Ook interessant

Badkamer renoveren in 2026

Stappenplan, doorlooptijd en kosten van een complete badkamerrenovatie, inclusief het verschil met verbouwen.

Lees meer →

Microcement over tegels

Kosten per m² en per project, van toilet tot complete badkamer, in 6 stappen en zonder puin.

Lees meer →

Badkamer renovatie kosten 2026

Alle prijstabellen per formaat, stijl en onderdeel: het startpunt voor uw budget.

Lees meer →

Uw toilet in 2 tot 3 dagen compleet vernieuwd?

Vraag een gratis offerte aan. Wij meten de ruimte en de afvoer in, adviseren eerlijk tussen tegels, microcement of panelen en u ontvangt één vaste prijs voor sloop, leidingwerk, afwerking én sanitair.

Gratis offerte aanvragen
Gratis & vrijblijvend

Vraag uw gratis offerte aan

Vertel ons kort over uw badkamer en ontvang een vrijblijvende prijsindicatie. Transparant, zonder verplichtingen.

  • Vaste all-in prijzen, geen verrassingen
  • Werkzaam in heel Nederland

Liever direct contact? Mail naar info@debadkamerrenovatie.nl.

Gratis offerte aanvragen

3 korte vragen · gratis · vrijblijvend

Kies eerst het type project.

Vul uw postcode en plaats in.

Vul naam, telefoon en een geldig e-mailadres in, en ga akkoord met het delen van uw aanvraag.

Gratis en vrijblijvend. Uw gegevens worden gebruikt om uw aanvraag te behandelen en gedeeld met de aangesloten renovatiepartner die uw offerte verzorgt — zie onze privacyverklaring.

✓

Aanvraag ontvangen!

Bedankt. U ontvangt van ons een vrijblijvende prijsindicatie.

Gratis offerte →